Poprowadzą nas w uwielbieniu

Zuzanna Pradela - muzyk, nauczyciel, dyrygent

Zuzanna Pradela - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, jest dyrygentem chórów i zespołów instrumentalnych, teoretyk-wykładowca, nauczyciel w szkołach muzycznych, dyrygent chóru gospel i muzyk diakonii muzycznej Wspólnoty "Miasto na Górze". Była instruktorem I, II, III, IV i V edycji Międzynarodowych Warsztatów Gospel w Bielsku-Białej. Prowadziła również Warsztaty Gospel w Zebrzydowicach oraz słowackim Namestowie. Jaki instruktor warsztatów współpracowała z takimi osobami jak: Gerald T. Smith (USA), Peter Francis (GB), Wayne Ellington(GB) i Brian Fentress.

Od wielu lat pracuje z młodzieżą jako nauczyciel, przez muzykę i śpiew chce pokazać innym jak Bóg jest dobry.

ks. Marcin Cytrycki

Kapłan diecezji opolskiej. Od 2010 roku duszpasterz akademicki DA Resurrexit w Opolu. Współorganizator opolskich Warsztatów Uwielbienia i opolskiego Koncertu Uwielbienia.

Interesuje się teologią liturgii i duchowością, muzyką chrześcijańską. Pasjonat wędrówek górskich, biegania, nart i kajaków.

Diana Pradella

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, na specjalizacjach: Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych oraz Edukacji Muzycznej.

Od roku 2012 jest dyrygentem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. i Szkole Muzycznej nr 2 we Wrocławiu, gdzie prowadzi Chór Con Passione oraz orkiestrę smyczkową. Od maja 2013 r. prowadzi Chór Wielopokoleniowy na osiedlu Biskupin-Sępolno, oraz współpracuje jako instruktor w Zespole Folkowym Gieni Dudki.

W latach 2013-2016 współpracowała z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu współprowadząc Chór Chłopięcy. Ze swoimi zespołami koncertuje z powodzeniem na terenie całego Dolnego Śląska i nie tylko.

Sara Pradella

Sara Pradella - W roku 2009 ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Studiowała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Edukacja Muzyczna, Chóralistyka i Muzyka Kościelna, kierunki: Edukacja Muzyczna oraz Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej we Wrocławiu. Członek projektu „Śpiewająca Polska”, prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki. Dyrygentka Chóru Dziecięcego przy Domu Kultury Zachód oraz Chóru Światowych Dni Młodzieży we Wrocławiu. Instruktorka Warsztatów Uwielbienia w Opolu. Szkoli swój głos w zespole rozrywkowym „Satin voices”.

Beata Bednarz - muzyk, nauczyciel, dyrygent

Bielszczanka, która swoją działalność muzyczną rozpoczęła w 1979 roku. Jest wokalistką zafascynowaną nurtem gospel. Zawodowo śpiewa już od 30 lat. Nagrała 11 płyt. Najbardziej znane utwory w jej wykonaniu: Golgoto, W cieniu Twoich rąk.

Na początku swej działalności muzycznej w 1979 roku trafiła do amatorskiego zespołu "Posłani". Od tamtego czasu trwa jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami gospel. Śpiewała z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel, m.in.: Heavy Blues, Amenband, Trzecia Godzina Dnia, Gaude Band i Deus Meus.

          Muzycy współpracujący z Instruktorami:


Kasper Łbik - ur. 27.03.1987r.

Gra na gitarze basowej. Jest abslowentem Akademii Muzycznej Im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie kontrabasu i gitary basowej Zbigniewa Wrombla. Wraz z Big Bandem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zdobył II miejsce na XVII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. Na codzień udziela się w zespołach z Bydgoszczy i jej okolic.

Maciej Olesiński - ur. 17.02.1989r.

Gitarzysta i wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej, w klasie gitary dr Piotra Olszewskiego. Bierze udział w licznych projektach muzycznych w kraju i zagranicą. Współpracuje z takimi instytucjami jak Filharmonia Narodowa, Filharmonia Pomorska, Teatr im. Wilama Chorzycy i Teatr Impresaryjny w Toruniu. Ma na koncie m. in. kierownictwo muzyczne w zespole gospel John Henry's Cool Band, jako muzyk sesyjny współpracował z Sydney'em Polakiem, Damianem Skoczykiem.

Aktualnie gra w zespole neogospelowym OFDD, z którym w tym roku wygrał międzynarodowy festiwal Bądź jak Jezus w Mysłowicach. Gra i śpiewa w zespole The Echoes Project, prezentując widowisko The Wall Show zespołu Pink Floyd. Współpracuje z Mariuszem Lubomskim i Maciejem Tacherem, jest kierownikiem muzycznym w projekcie Retro Show.

Daniel Pradella - ur. 15.12.1993r.

Szkołę muzyczną ukończył w Bielsku-Białej na instrumentach perkusyjnych. Aktualnie studiuje Wibrafon Jazzowy na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2011 roku wraz z zespołem Jazz Madness zajął III miejsce na konkursie 4th Azoty Tarnów International Jazz Contest.

Od młodych lat gra również na fortepianie, udzielając się w diakoniach muzycznych wspólnoty "Miasto na Górze", obecnie współpracuje z Sarą Pradella przygotowując Wrocławski chór do Światowych Dni Młodzieży. Daniel rozwija się również poprzez współpracę z Bydgoskimi muzykami.

Mateusz Krawczyk – ur. 19.10.1992r.

Perkusista, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie perkusji dr. ad. Piotra Biskupskiego. Absolwent Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy w klasie mgr Mirosława Żyty.

W 2010 roku laureat Ogólnopolskich przesłuchań CEA w Warszawie, w 2011 roku podczas XVI Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu jako członek zespołu JazzBigBand 75 z Bydgoszczy otrzymał puchar dla najlepszego instrumentalisty festiwalu. Laureat ogólnopolskiego konkursu Młode talenty w kategorii zespoły muzyczne w 2010 i 2012 roku.

Marek Wajdzik - ur. 17.10.1995r.

Absolwent szkoły muzycznej w Bielsku - Białej. Student II roku Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na trąbce od 10 lat. Zajmuje się muzyką jazzową, soulem, gosplem i wieloma innymi gatunkami. Jest członkiem takich zespołów jak JazzUp i Identyczni.

Adam Kołacki - ur. 8.11.1991r.

Saksofonista, multiinstrumentalista (klarnet, flet) młodego pokolenia. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa w klasie saksofonu Macieja Sikały. Ukończył z wyróżnieniem PZSM w Bydgoszczy w klasie saksofonu Jarosława Libronta.

Mimo młodego wieku, muzyk bardzo doświadczony zajmujący się szerokim spektrum gatunków muzycznych poczynając na muzyce jazzowej, rozrywkowej i poważnej a kończąc na muzyce elektronicznej. Ma na koncie wiele koncertów na scenach polskich i zagranicznych. Wielokrotny uczestnik warsztatów jazzowych w Chodzieży czy Bydgoszczy, gdzie rozwijał swoje umiejętności pod kierunkiem czołowych polskich i zagranicznych saksofonistów m. in. Jerzego Główczewskiego, Andrzeja Olejniczaka, Adama Wendta, Jean'a Pierre Zanelli.

Współpracował z wieloma zespołami muzycznymi z Bydgoszczy i okolic jak np. Orkiestra salonowa Radia PiK, Jazz Big Band 75 oraz Junior Jazz Big Band 75 z Pałacu Młodzieży, Eljazz Big Band, Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, orkiestra symfoniczna Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, orkiestra symfoniczna Filharmonii Pomorskiej oraz wiele innych. Zespoły, których jest członkiem współpracują często z czołowymi muzykami jak np. Karen Edwards, Janusz Szrom, Olga Bończyk, Anna Serafińska, Kuba Badach, Ewa Bem, Krzysztof Herdzin, Maciej Sikała, Jerzy Główczewski i wielu innych.

Zapowiedzi wydarzeń

TzE
25.09 - 9.10.2016

Warsztaty uwielbienia

miejsce warsztatów: Kubiszówka - Dom Kultury, Bielsko-Biała ul. Słowackiego.


9
października 2016

Wieczór uwielbienia

Pismo Święte o uwielbieniu:

Radośnie wykrzykuj na cześć Pana, cała ziemio, cieszcie się i weselcie, i grajcie! Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry, przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy, przy trąbach i dźwięku rogu: radujcie się wobec Pana, Króla! Niech szumi morze i to, co je napełnia, świat i jego mieszkańcy!
Psalm 98,4-7
Pan jest moją mocą i źródłem męstwa!
Jemu zawdzięczam moje ocalenie.
On Bogiem moim, uwielbiać Go będę,
On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.
Księga Wyjścia 15,2
Chcę błogosławić Pana w każdym czasie,
na ustach moich zawsze Jego chwała.
Dusza moja będzie się chlubiła w Panu,
niech słyszą pokorni i niech się weselą!
Uwielbiajcie ze mną Pana,
imię Jego wspólnie wywyższajmy!
Psalm 34,2-4
Warsztaty Uwielbienia 2015-2016
Zapraszamy na facebooka
Zuzanna Pradela